اخبارموبایل

گوگل سرویس دهی به دستگاه‌های اندروید جیلی بین را متوقف می‌کند.

گوگل به زودی سرویس های خود را همانند فروشگاه پلی استور را برای دستگاهایی که به اندروید جلی بین مجهز هستند متوقف می‌کند.
طبق گفته‌ی گوگل اندروید ورژن 4.1, 4.2 و 4.3 شامل این قضیه می‌شوند اما کاربران این نسخه نگران نباشند هنوز فرصت برای بروزرسانی به نسخه 21.30.99 وجود دارد و قرار است تا اواخر ماه آگوست این آپدیت برای این تلفن ها عرضه شود.

جلی بین اولین بار در سال ۲۰۱۲ توسط گوگل معرفی شد. این نسخه که ۹ سال از عمرش می‌گذرد شامل ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی از صفحه نمایش‌های ۶۰ هرتزی، Google Now و… که امروزه خیلی از آن‌ها منسوخ شده است می‌شد.
العان های قابل ارتقا و قابلیت نادیده گرفتن نوتیفیکیشن ها به همراه پشتیبانی صوتی از AAC و … از جمله مواردی بود که به این نسخه اضافه شد.
اندروید ۴.۲ در همان سال منتشر شد و پس از آن گوگل در سال ۲۰۱۳ اندروید ۴.۳ را منتشر کرد. اما تغییری در نام جلی بین به وجود نیامد و این آپدیت‌ها صرفا برای بهبود این نسخه یکی پس از دیگری منتشر و عرضه شدند.


در حال حاضر کمتر از ۱ درصد از دستگاه‌های فعال اندروید ۴ یا جلی بین را در خود دارند که چندین ماه آینده گوگل به صورت رسمی به پشتیبانی از این نسخه پایان خواهد داد.
این کار باعث خواهد شد که تیم توسعه دهنده بار کمتری را نسبت به این نسخه ها داشته باشد.

به توسعه دهندگان توصیه شده است که پشتیبانی از این نسخه را کنار بگذراند و برای نسخه‌های بالاتر اپ های خود را سازگار کنند.

در صورتی که اپلیکیشن های خود را طوری تنظیم کنید که API نسخه‌ی 19+ (Android 4.4 KitKat) را هدف قرار دهد تلفن های جلی بین همچنان قادر به نصب نسخه های قدیمی اپلیکیشن ها هستند اما نسخه های جدیدترین را مشاهده نخواهند کرد.

با این وجود در صورتی که برنامه‌ای بسیار مهم است و کاربران زیادی از اندروید ۴ استفاده می‌کنند توسعه دهندگان می‌توانند هم برای نسخه‌ی ۴ و هم برای نسخه‌های بالاتر اپلیکیشن ها را به صورت مستقل بارگذاری کنند.

Rate this post
منبع
Gsmarena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا